Złapaliśmy edukacyjnego Bakcyla!

PDF Drukuj Email
czwartek, 15 września 2016 14:14
Chorzelski Bank Spółdzielczy już złapał Bakcyla! Prosimy jednak nie mylić z bakcylem czy – nie daj Boże – wirusem. Od września stajemy się członkiem ogólnopolskiego programu edukacyjnego Bakcyl, wymyślonego przez Warszawski Instytut Bankowości. Możemy już pochwalić się stosownym certyfikatem.

BAKCYL to projekt oparty na strategicznym, długofalowym partnerstwie firm i instytucji sektora bankowego w Polsce, zainicjowany przez Warszawski Instytut Bankowości, z okazji swojego 20-lecia. Celem programu jest to, by wolontariusze – pracownicy banków – przekazali młodzieży gimnazjalnej podstawowe zasady dobrego zarządzania swoimi finansami.

 

Istotą BAKCYLA jest to, że opiera się on na współpracy czysto wolontariackiej. Najpierw wytypowani pracownicy banku przechodzą odpowiednie szkolenia, które pozwalają im nauczyć się przekazywać w sposób przystępny wiedzę ekonomiczną. Następnie każdy bank nawiązuje kontakty ze szkołami partnerskimi, z którymi następnie opracowuje program innowacyjnych zajęć lekcyjnych. Rezultatem jest z jednej strony bardzo przydatna wiedza dla dorastającej młodzieży, z drugiej zaś – radość wynikająca ze świadczonej pomocy wolontariackiej na rzecz innych. Czyli coś, co z angielska jest nazywane społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility).

We wtorek, 13 września, prezes BS Chorzele Aleksandra Wiśnicka odebrała już stosowny certyfikat uczestnictwa w programie BAKCYL. Stało się to w Warszawie, podczas gali zorganizowanej na Forum Liderów Bankowości Spółdzielczej. Dokument potwierdzający uczestnictwo BS Chorzele w programie wręczał osobiście Krzysztof Pietraszkiewicz – prezes Związku Banków Polskich, merytorycznego partnera projektu.
 
Start Start Ważne informacje Złapaliśmy edukacyjnego Bakcyla!
free pokereverest poker revie

Bankowość internetowa

Kursy Walut

Kartosfera

Reklama
Kartosfera-instrukcja postępowania
Od 1 lutego 2015 r. nastąpiły zmiany w płatnościach internetowych kartą
Reklama
Logowanie do portalu

Newsletter